3 مهر 1402
/
229,820 بازدید

انواع مدل موهای بلند مردانه و راهکارهای بستن آن

فهرست مطالب

مدل موی بلند یکی از مدل‌های جذاب برای زنان و مردان است. شاید باوری کلی حداقل در کشور ما وجود داشته باشد که مدل موی بلند مختص خانم‌ها است یا دست‌کم برای مردان مناسب نیست اما شاید برای شما جالب باشد که این باور تنها چند سالی است که به وجود آمده است. با سیری کوتاه در تاریخ و با تماشای عکس‌ها و تابلوهای نقاشی به این موضوع می‌رسیم که نه‌تنها مدل موی بلند برای مردان، بد نیست بلکه در گذشته بسیار مرسوم بوده است.

مدل موی بلند مردانه با ریش
مدل موی بلند مردانه با ریش

با توجه به فیزیولوژی بدن مردان و با علم به این مسئله که در مردان، ریزش مو بیشتر رخ می‌دهد، زمانی که مردی موی پرپشت و بلند دارد، شاید بهتر است از این موهبت استفاده کند و کفران نعمت نکند!

مدل موی بلند مردانه صورت کشیده
مدل موی بلند مردانه صورت کشیده

در مدل مو بلند مردانه به نسبت مدل مو بلند زنانه، تنوع کمتری وجود دارد. بسیاری از مردان برای بلند کردن موی خود زحمت زیادی به خود نمی‌دهند و صرفاً موی خود را بلند می‌کنند و به آن رسیدگی نمی‌کنند.
موی بلند به نسبت موی کوتاه نیاز به مراقبت بیشتری دارد و رسیدگی بیشتری می‌طلبد. پس اگر قصد دارید موی خود را بلند کنید سعی کنید، به آن توجه بیشتری داشته باشید. از شامپوی مناسب استفاده کنید و بامطالعه شیوه‌های مراقب از مو، سلامت موی خود را تضمین کنید. برای این دستیابی به اطلاعات در مورد سلامت مو می‌توانید به مقاله‌های متعددی که بانی مگ وجود دارد، مراجعه کنید.

خرید محصولات مراقبت از مو مردانه

در این مقاله نیز به معرفی مدل‌های مختلف در مدل مو بلند مردانه پرداخته‌ایم تا اگر قصد دارید موی خود را بلند کنید، بتوانید هوشمندانه این کار را انجام دهید.

مدل مو بلند مردانه بسته
مدل مو بلند مردانه بسته

قبل از معرفی مدل‌های جدید باید به این موضوع توجه کرد:

بلند کردن مو به این معنا نیست که نباید موی خود را کوتاه کنیم! گاهی کوتاهی مختصر مو، می‌تواند به رشد مو کمک کند و موی شما را از خطراتی مثل موخوره نجات دهد.

معرفی ۶ راهکار برای مدل موی بلند مردانه

موی خود را از پشت ببندید!

مدل موی بلند مردانه پشت بسته
مدل موی بلند مردانه پشت بسته

یکی از مدل‌های کلاسیک و محبوب در مدل مو بلند مردانه مدل بلند یکنواخت است. در این مدل شما تمامی قسمت‌های موی خود را باید به‌صورت یکنواخت بلند کنید. اگر رشد کنار مویتان از روی مو بیشتر است نیز وقتی طول مو به ۱۵ سانتی‌متر رسید تمام قسمت‌ها را یکنواخت کوتاه کنید.

مدل موی بلند مردانه از پشت بسته با ریش بلند
مدل موی بلند مردانه از پشت بسته با ریش بلند

زمانی که اندازه مویتان به ۱۵ سانتی‌متر رسید، زمان آن رسیده که آن را ببندید. بستن مو از پشت باعث جذابیت شما می‌شود. این جذابیت برای سر شما نظم و مرتب بودن را نیز در بردارد.
اگر موی بلند دارید و درجایی برای تمرکز، مویتان دست‌وپا گیر است نیز می‌توانید آن را از پشت ببندید.

مدل موی بلند مردانه لخت با ریش بلند
مدل موی بلند مردانه لخت با ریش بلند

یکی از روش‌های بستن مو از پشت جمع‌کردن آن‌ها در یک نقطه است. این کار باعث می‌شود پوست صورتتان نیز کشیده شود و درنتیجه صورت شما خوشفرم‌تر به نظر می‌رسد. ویژگی این مدل در همیشه‌ترند بودن آن است. این مدل همواره مد روز است و هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد.

گره از بالا، راه‌کاری مدرن برای مدل موی بلند مردانه

مدل موی بلند مردانه گره از بالا
مدل موی بلند مردانه گره از بالا

این مدل یکی از مدل‌هایی است که در سال‌های اخیر موردتوجه قرارگرفته. در این مدل باید موهای خود را بالای سرتان جمع کنید و در بالا آن‌ها را ببندید و در اصطلاح عامیانه آن را در بالای سر گوجه کنید.

خرید انواع حالت دهنده مو

مدل مو بلند مردانه لخت گره از بالا
مدل مو بلند مردانه لخت گره از بالا

یکی از ویژگی‌های این مدل، کمتر بودن حجم مو در کناره‌ی سر است. کناره‌ی مو را باید کوتاه کنید و صرفاً روی موی خو را بلند کنید. این مدل در میان نوجوانان، جوانان و ورزشکاران بسیار محبوب است.

اختلاف اندازه در مو و اطراف سر سبب می‌شود بلندی مویتان بهتر به چشم بیاید. مقدار کوتاهی دور سرتان بسته به سلیقه و البته فصل و مدل کلی، متغیر است. این مدل برای موی فر بلند بسیار مناسب است و برای موهای فرم دار و لخت نیز کاربردی است.

خرید سشوار و اتو مو

بهترین روش برای کوتاهی دور سر استفاده از روش فِیدکردن است. فیدکردن یعنی کوتاهی مو از بالای گوش تا قسمت بلند مد به‌تناوب از کم به زیاد تغییر کند. فید کردن مو یکی از متر و معیارها برای سنجش مهارت یک آرایشگر است.
البته می‌توانید موی خود را نیز نبندید و آن را به یک طرف شانه کنید که البته این استایل ترند امسال نیست.

مدل موی بلند مردانه دم اسبی، پر شکوه و زیبا

مدل موی بلند مردانه دم اسبی
مدل موی بلند مردانه دم اسبی

یکی از محبوب‌ترین مدل‌های مو بلند مردانه، مدل مو دم اسبی است. در این مدل باید اندازه موی شما بیش از ۲۰ سانتی‌متر باشد. این مدل عمدتاً برای موهای لخت و فرم‌دار کاربرد دارد. فرم آویزان مو از پشت سر یادآور دم اسب است و به همین سبب به مدل مو بلند دم اسبی مشهور است.

مدل موی بلند مردانه دم اسبی رنگ قهوه ای
مدل موی بلند مردانه دم اسبی رنگ قهوه ای

روش بستن مو به این شیوه به این شکل است که ابتدا روی موی خود را در پشت سر جمع کنید و ببندید. پس‌ازآن دور و پشت موی خود را رو به پایین شانه کنید.
ویژگی اصلی مدل دم اسبی به آویزان بودن مو از سر است اما اگر موی شما کوتاه‌تر بود نیز می‌توانید از این مدل استفاده کنید. درواقع باید به این مسئله اذعان کرد که در مد و استایل دست شما باز است و محدودیتی ندارید پس در خلق استایل‌های جدید جسور باشید.

خرید رنگ مو

مدل دم اسبی با ریش بلند سنخیت بیشتری دارد و استایلی جسورانه خلق می‌کند. البته ترند ریش امثال ریشی به بلندی یک‌بند انگشت است و برخلاف سال‌های گذشته که ریش بلند، ترند روز بود امسال ریش کوتاه‌تر مد روز است.

مدل موی بلند مردانه تا نزدیکی شانه، همیشه شیک و خاص

مدل موی بلند مردانه تا نزدیکی شانه
مدل موی بلند مردانه تا نزدیکی شانه

این مدل رایج‌ترین مدل موی بلند در میان آقایان است. ویژگی این مدل در سادگی آن است و به‌راحتی موی شما فرم می‌گیرد. برای این کار باید اجازه دهید مو شما بلند شود. اگر موی شما فرمی حالت دار دارد، باید خوشحال باشید چراکه این مدل برای شما بسیار کاربردی است.

مدل موی بلند مردانه تا نزدیکی شانه
مدل موی بلند مردانه تا نزدیکی شانه

برای مرتب کردن موی خود در این مدل کافی دست خود در موی خود حرکت دهید. برای خوش‌فرم شدن موی خود نیز می‌توانید از فوم مو، روغن مو یا ژل مو استفاده کنید.

مدل موی بلند مردانه لخت تا نزدیکی شانه
مدل موی بلند مردانه لخت تا نزدیکی شانه

این مدل مو باعث می‌شود شما بسیار صمیمی جلوه کنید. از طرفی اگر دارای موج نیز باشد سبب می‌شود فرم بهتری به خود بگیرد. بلندی جلوی سر شما نیز در بعضی از استایل‌ها باید به نسبت پشت سر کمتر باشد. این فرم در بعضی موارد مثلاً در موهای لخت باعث می‌شود فرق موی شما از وسط باز شود.

مدل مناسب برای موی فر بلند چیست؟

مدل مناسب برای موی فر بلند
مدل مناسب برای موی فر بلند

موی فر و مجعد مدل مویی است که معمولاً حالت دادن به آن کار آسانی نیست و به همین سبب بسیاری از کسانی که موی فر دارند، ترجیح می‌دهند که موی خود را کوتاه نگه‌دارند. برای موی فر می‌توان مدل مو گره از بالا را پیشنهاد کرد اما مدل‌های دیگری که می‌توانید به آن فکر کنید مدل ساده است.

مدل موی فر بلند مردانه
مدل موی فر بلند مردانه

اگر موی شما دارای فر درشت است، می‌توانید موی خود را به‌صورت طبیعی بلند کنید که ازقضا ظاهر زیبایی نیز دارد اما اگر موی فر ریز دارید، می‌توانید پس از بلند کردن موی خود از تل یا کش مو استفاده کنید.

موی بلند ساده برای مردانی با صورت استخوانی

موی بلند ساده برای مردانی با صورت استخوانی
موی بلند ساده برای مردانی با صورت استخوانی

رسیدن به این مدل مو بسیار ساده است. درواقع لازم نیست کاری انجام دهید و صرفاً به بهداشت موی خو برسید و موی خود را بلند کنید.

خرید شانه و برس مو

اگر مویی پرپشت و حالت دار یا لخت دارید این مدل را حتماً امتحان کنید. این مدل مو بلند برای آقایانی که صورت کشیده دارند به‌ویژه بسیار کاربردی است.

مدل موی بلند مردانه ساده
مدل موی بلند مردانه ساده

در پایان به این نکته توجه کنید که در انتخاب مدل مو بلند مردانه، ابتدا به ضخامت موی خود، سپس به حجم مو و در پایان به فرم صورتتان توجه کنید.

 

 

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”مدل مناسب برای موی فر بلند چیست؟” answer-0=”موی فر و مجعد مدل مویی است که معمولاً حالت دادن به آن کار آسانی نیست و به همین سبب بسیاری از کسانی که موی فر دارند، ترجیح می‌دهند که موی خود را کوتاه نگه‌دارند. برای موی فر می‌توان مدل مو گره از بالا را پیشنهاد کرد اما مدل‌های دیگری که می‌توانید به آن فکر کنید مدل ساده است. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”مدل موی بلند مردانه دم اسبی چیست؟” answer-1=”در این مدل باید اندازه موی شما بیش از ۲۰ سانتی‌متر باشد. این مدل عمدتاً برای موهای لخت و فرم‌دار کاربرد دارد. فرم آویزان مو از پشت سر یادآور دم اسب است و به همین سبب به مدل مو بلند دم اسبی مشهور است.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

 

نظرات 27

 1. Macan says:

  موی بلند فقط به دو نفر میاد
  امیر مقاره و رهام هادیان:)))
  تمام

 2. Armin says:

  من موهای پر پشت و خیلی بلند دارم نزدیک به ۶۵سانت و همه این مدلها امتحان کردم اما متاسفانه توی ایران به هیچ عنوان جا نیوفتاده دقیقا مثل کروات بستن میمونه خیلی جلب توجه میکنه.

  • Hamed.M says:

   موی بلند شما نه به کسی آسیب و لطمه ای وارد می کنه، نه حقی از کسی ضایع میشه! غیر قانونی هم که نیست! پس کسی حق دخالت نداره! مردم ، خودشون هر کاری دوست دارن انجام میدن. نظرشون اهمیتی نداره…

   • Mamaliii says:

    من میخوام مو هام رو تا ۴۵ سانت بلند کنم. همین الانشم همه میگن برو آرایشگاه کوتاهش کن ولی من تو این موضوع مصمم هر کی هر چی میخواد بگه واسم مهم نییت:)

    • سد ممد says:

     یجوری میگید ۴۵ و ۶۰ منم تو فکرم افتاد برم ببینم چقدن موهام از اول کرونا اصلاخ نکردم

   • M. R says:

    سلام من موهام بلد شده و تقریبا به شونه هام رسیده ولی وقتی میخام مدلی غیر از بستن رو انتخاب کنم. به مشکل بر مسخورم موهاب صافی دارم ولی شلال نیستن نیاز به سشوار مداوم و حالت دهنده داره ک هر دوتاصم برای مو ضرر داره نمیدونم چیکار کنم

  • .... says:

   اولا کروات بستن خیلی خوبه و رسم رضا شاه بزرگ بوده که متاسفانه این شیخ ها که اومدن اینطوری شده..دوما که شما هر مدلی میخوای بزن..به بقیه چیکار داری؟

   • آرمان says:

    اولا که هیچ ربطی نداره
    ثانیا در بزرگی رضا شاه بزرگ فقط همین بس که بحرین رو داد رفت

    • م.م says:

     تاریخ بخون. و تاریخ درست بخون. نه چرندیات ملا ها رو. بحرین زمان قاجار از ایران جدا شده بود.

    • Amir says:

     بله بزرگ فقط افرادی هستند که به خاطر آنها روزانه هزاران کشته میدهیم،بزرگ کسانی هستند که در عصر اینترنت،اینترنت را به روی مردم میبندن،بزرگ کسانی هستند که جلوی واکسن کرونا رو میگیرتد و….
     با وجود افرادی مثل شما این شیخ ها هم از سرتان زیادی هستند وهرچه بدبختی میکشید امید وارم بدتر شود

    • میرعلی حسینی says:

     با وجود ادم های بی عقلی مثل تو همون بهتر که این ملا ها حکومت کنن لیاقت ایرانی ها همینه

   • Mr.Me says:

    داداش جان شما نباید مسائل سیاسی و مذهبی رو وارد این چت ها بکنی … این شیخ ها ک میگی کسایی هستن ک ما قبولشون داریم ، حداقل خیلی ها دارن . شما نباید اینطوری صحبت کنی . خیلی قشنگ تر میشه شما بیای مشکلت رو بگی و کسانی ک طرفدارشون هستن بهت جواب میدن . ن اینکه توی همچین جایی ک هیچ ربطی نداره فقط تیکه بندازی .
    متشکر.

  • MOHAMMAD says:

   برادر شما هرجور دوس داری ببند یا حالت بده . موی بلند برای مرد ایرادی نداره . در روایات هم داریم که خود پیامبر اکرم موهای بلند،زیباو مجعد داشتند و تو تاریخ اینگونه بوده . البته ۶۵ سانت زیاد هست ولی بازم خود دانی!

  • فاطی says:

   ت ببند کاری نداشته باش ب این چیزا. من ب عنوان ی دختر دارم میگم ک خیلی جذاب میشید وقتی این کارو میکنید

 3. mehrad jam says:

  اتفاقا بدترین ترین مدل موی جهان مال امیر مقاره و رهام است…مخصوصا رهام

 4. B says:

  من موی لختی ندارم و موم بیشتر رو به خشک هستش و تو حالت طبیعی خودش مواجه حالا اگر بخوام بلندشون کنم تا سر شونم باعث نمیشه پف کنه و جلوه ی بدی داشته باشه

 5. Mahdi says:

  سلام پسر خاله رهام هادیان هستم اینستا فالوم کنبید میتونید mahdi.gil.fom

 6. ممد says:

  موهام لخت، پر پشت و صافه نه حالت میگیره نه درست کوتاه میشه دیگه اعصاب نمونده برام. دارم بلند میکنم تا به نتیجه ای برسم کدوم مدل مو بنظرتون به تیپ یه نوجوون میاد.🙃

 7. roman says:

  سلام دورد به دوستان گرامی.
  من موهامو بلند کردم اما حالت فر داره تا حالا هم اتو مو نزدم از الان به فکر اتو زدن موهام افتادم که صاف کنم…
  به نظرتون از چه نوع شامپو یا چیزی استفاده کنم تا کمی صاف شه موهام…
  .بعد من سه چهار ماه اول رفتم نوک گیری الان یک ساله نرفتم اریشگاه. اصلا هم موهام موخوری نداره و نه چیزی…
  یه راهنمایی یه مشورتی بدید و نظرات دوستان رو بشنویم در این خصوص تشکر هر جا که هستید خوش خرم باشید

 8. Yyyy says:

  یاشاسین تراختور❤🚜

 9. امیر says:

  موهام بلند گذاشتم دور سرم کوتاه کردم و میبستم اما الان میخام دور سرم بلند بزارم خیلی سرعت رشدش پایینه وکلاه هم نمیخام استفاده کنم …باید چیکار کنم که ظاهرم مرتب باشه تا اندازه موهام به دلخواهم برسه کسی میدونه

 10. شیدا says:

  من میخام موهای پسرم ب کش بیاد و بلند بشه چیکار کنم

 11. کوروش says:

  این همه توضیحات داده شده بعد شما اومدی باز این سوال رو می‌پرسی😐

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shape

پربازدیدترین مطالب

مطالب تصادفی

راهنمای خرید پلیور مردانه

پلیور مردانه چه ویژگی‌هایی را باید داشته باشد؟ پلیور مردانه برای استایل‌های رسمی و غیر رسمی یکی از ضروری‌ترین لباس‌هایی است

مدل مو بلند مردانه و راهکارهای بستن مو
3 مهر 1402
/
229,820 بازدید

انواع مدل موهای بلند مردانه و راهکارهای بستن آن

فهرست مطالب

مدل موی بلند یکی از مدل‌های جذاب برای زنان و مردان است. شاید باوری کلی حداقل در کشور ما وجود داشته باشد که مدل موی بلند مختص خانم‌ها است یا دست‌کم برای مردان مناسب نیست اما شاید برای شما جالب باشد که این باور تنها چند سالی است که به وجود آمده است. با سیری کوتاه در تاریخ و با تماشای عکس‌ها و تابلوهای نقاشی به این موضوع می‌رسیم که نه‌تنها مدل موی بلند برای مردان، بد نیست بلکه در گذشته بسیار مرسوم بوده است.

مدل موی بلند مردانه با ریش
مدل موی بلند مردانه با ریش

با توجه به فیزیولوژی بدن مردان و با علم به این مسئله که در مردان، ریزش مو بیشتر رخ می‌دهد، زمانی که مردی موی پرپشت و بلند دارد، شاید بهتر است از این موهبت استفاده کند و کفران نعمت نکند!

مدل موی بلند مردانه صورت کشیده
مدل موی بلند مردانه صورت کشیده

در مدل مو بلند مردانه به نسبت مدل مو بلند زنانه، تنوع کمتری وجود دارد. بسیاری از مردان برای بلند کردن موی خود زحمت زیادی به خود نمی‌دهند و صرفاً موی خود را بلند می‌کنند و به آن رسیدگی نمی‌کنند.
موی بلند به نسبت موی کوتاه نیاز به مراقبت بیشتری دارد و رسیدگی بیشتری می‌طلبد. پس اگر قصد دارید موی خود را بلند کنید سعی کنید، به آن توجه بیشتری داشته باشید. از شامپوی مناسب استفاده کنید و بامطالعه شیوه‌های مراقب از مو، سلامت موی خود را تضمین کنید. برای این دستیابی به اطلاعات در مورد سلامت مو می‌توانید به مقاله‌های متعددی که بانی مگ وجود دارد، مراجعه کنید.

خرید محصولات مراقبت از مو مردانه

در این مقاله نیز به معرفی مدل‌های مختلف در مدل مو بلند مردانه پرداخته‌ایم تا اگر قصد دارید موی خود را بلند کنید، بتوانید هوشمندانه این کار را انجام دهید.

مدل مو بلند مردانه بسته
مدل مو بلند مردانه بسته

قبل از معرفی مدل‌های جدید باید به این موضوع توجه کرد:

بلند کردن مو به این معنا نیست که نباید موی خود را کوتاه کنیم! گاهی کوتاهی مختصر مو، می‌تواند به رشد مو کمک کند و موی شما را از خطراتی مثل موخوره نجات دهد.

معرفی ۶ راهکار برای مدل موی بلند مردانه

موی خود را از پشت ببندید!

مدل موی بلند مردانه پشت بسته
مدل موی بلند مردانه پشت بسته

یکی از مدل‌های کلاسیک و محبوب در مدل مو بلند مردانه مدل بلند یکنواخت است. در این مدل شما تمامی قسمت‌های موی خود را باید به‌صورت یکنواخت بلند کنید. اگر رشد کنار مویتان از روی مو بیشتر است نیز وقتی طول مو به ۱۵ سانتی‌متر رسید تمام قسمت‌ها را یکنواخت کوتاه کنید.

مدل موی بلند مردانه از پشت بسته با ریش بلند
مدل موی بلند مردانه از پشت بسته با ریش بلند

زمانی که اندازه مویتان به ۱۵ سانتی‌متر رسید، زمان آن رسیده که آن را ببندید. بستن مو از پشت باعث جذابیت شما می‌شود. این جذابیت برای سر شما نظم و مرتب بودن را نیز در بردارد.
اگر موی بلند دارید و درجایی برای تمرکز، مویتان دست‌وپا گیر است نیز می‌توانید آن را از پشت ببندید.

مدل موی بلند مردانه لخت با ریش بلند
مدل موی بلند مردانه لخت با ریش بلند

یکی از روش‌های بستن مو از پشت جمع‌کردن آن‌ها در یک نقطه است. این کار باعث می‌شود پوست صورتتان نیز کشیده شود و درنتیجه صورت شما خوشفرم‌تر به نظر می‌رسد. ویژگی این مدل در همیشه‌ترند بودن آن است. این مدل همواره مد روز است و هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد.

گره از بالا، راه‌کاری مدرن برای مدل موی بلند مردانه

مدل موی بلند مردانه گره از بالا
مدل موی بلند مردانه گره از بالا

این مدل یکی از مدل‌هایی است که در سال‌های اخیر موردتوجه قرارگرفته. در این مدل باید موهای خود را بالای سرتان جمع کنید و در بالا آن‌ها را ببندید و در اصطلاح عامیانه آن را در بالای سر گوجه کنید.

خرید انواع حالت دهنده مو

مدل مو بلند مردانه لخت گره از بالا
مدل مو بلند مردانه لخت گره از بالا

یکی از ویژگی‌های این مدل، کمتر بودن حجم مو در کناره‌ی سر است. کناره‌ی مو را باید کوتاه کنید و صرفاً روی موی خو را بلند کنید. این مدل در میان نوجوانان، جوانان و ورزشکاران بسیار محبوب است.

اختلاف اندازه در مو و اطراف سر سبب می‌شود بلندی مویتان بهتر به چشم بیاید. مقدار کوتاهی دور سرتان بسته به سلیقه و البته فصل و مدل کلی، متغیر است. این مدل برای موی فر بلند بسیار مناسب است و برای موهای فرم دار و لخت نیز کاربردی است.

خرید سشوار و اتو مو

بهترین روش برای کوتاهی دور سر استفاده از روش فِیدکردن است. فیدکردن یعنی کوتاهی مو از بالای گوش تا قسمت بلند مد به‌تناوب از کم به زیاد تغییر کند. فید کردن مو یکی از متر و معیارها برای سنجش مهارت یک آرایشگر است.
البته می‌توانید موی خود را نیز نبندید و آن را به یک طرف شانه کنید که البته این استایل ترند امسال نیست.

مدل موی بلند مردانه دم اسبی، پر شکوه و زیبا

مدل موی بلند مردانه دم اسبی
مدل موی بلند مردانه دم اسبی

یکی از محبوب‌ترین مدل‌های مو بلند مردانه، مدل مو دم اسبی است. در این مدل باید اندازه موی شما بیش از ۲۰ سانتی‌متر باشد. این مدل عمدتاً برای موهای لخت و فرم‌دار کاربرد دارد. فرم آویزان مو از پشت سر یادآور دم اسب است و به همین سبب به مدل مو بلند دم اسبی مشهور است.

مدل موی بلند مردانه دم اسبی رنگ قهوه ای
مدل موی بلند مردانه دم اسبی رنگ قهوه ای

روش بستن مو به این شیوه به این شکل است که ابتدا روی موی خود را در پشت سر جمع کنید و ببندید. پس‌ازآن دور و پشت موی خود را رو به پایین شانه کنید.
ویژگی اصلی مدل دم اسبی به آویزان بودن مو از سر است اما اگر موی شما کوتاه‌تر بود نیز می‌توانید از این مدل استفاده کنید. درواقع باید به این مسئله اذعان کرد که در مد و استایل دست شما باز است و محدودیتی ندارید پس در خلق استایل‌های جدید جسور باشید.

خرید رنگ مو

مدل دم اسبی با ریش بلند سنخیت بیشتری دارد و استایلی جسورانه خلق می‌کند. البته ترند ریش امثال ریشی به بلندی یک‌بند انگشت است و برخلاف سال‌های گذشته که ریش بلند، ترند روز بود امسال ریش کوتاه‌تر مد روز است.

مدل موی بلند مردانه تا نزدیکی شانه، همیشه شیک و خاص

مدل موی بلند مردانه تا نزدیکی شانه
مدل موی بلند مردانه تا نزدیکی شانه

این مدل رایج‌ترین مدل موی بلند در میان آقایان است. ویژگی این مدل در سادگی آن است و به‌راحتی موی شما فرم می‌گیرد. برای این کار باید اجازه دهید مو شما بلند شود. اگر موی شما فرمی حالت دار دارد، باید خوشحال باشید چراکه این مدل برای شما بسیار کاربردی است.

مدل موی بلند مردانه تا نزدیکی شانه
مدل موی بلند مردانه تا نزدیکی شانه

برای مرتب کردن موی خود در این مدل کافی دست خود در موی خود حرکت دهید. برای خوش‌فرم شدن موی خود نیز می‌توانید از فوم مو، روغن مو یا ژل مو استفاده کنید.

مدل موی بلند مردانه لخت تا نزدیکی شانه
مدل موی بلند مردانه لخت تا نزدیکی شانه

این مدل مو باعث می‌شود شما بسیار صمیمی جلوه کنید. از طرفی اگر دارای موج نیز باشد سبب می‌شود فرم بهتری به خود بگیرد. بلندی جلوی سر شما نیز در بعضی از استایل‌ها باید به نسبت پشت سر کمتر باشد. این فرم در بعضی موارد مثلاً در موهای لخت باعث می‌شود فرق موی شما از وسط باز شود.

مدل مناسب برای موی فر بلند چیست؟

مدل مناسب برای موی فر بلند
مدل مناسب برای موی فر بلند

موی فر و مجعد مدل مویی است که معمولاً حالت دادن به آن کار آسانی نیست و به همین سبب بسیاری از کسانی که موی فر دارند، ترجیح می‌دهند که موی خود را کوتاه نگه‌دارند. برای موی فر می‌توان مدل مو گره از بالا را پیشنهاد کرد اما مدل‌های دیگری که می‌توانید به آن فکر کنید مدل ساده است.

مدل موی فر بلند مردانه
مدل موی فر بلند مردانه

اگر موی شما دارای فر درشت است، می‌توانید موی خود را به‌صورت طبیعی بلند کنید که ازقضا ظاهر زیبایی نیز دارد اما اگر موی فر ریز دارید، می‌توانید پس از بلند کردن موی خود از تل یا کش مو استفاده کنید.

موی بلند ساده برای مردانی با صورت استخوانی

موی بلند ساده برای مردانی با صورت استخوانی
موی بلند ساده برای مردانی با صورت استخوانی

رسیدن به این مدل مو بسیار ساده است. درواقع لازم نیست کاری انجام دهید و صرفاً به بهداشت موی خو برسید و موی خود را بلند کنید.

خرید شانه و برس مو

اگر مویی پرپشت و حالت دار یا لخت دارید این مدل را حتماً امتحان کنید. این مدل مو بلند برای آقایانی که صورت کشیده دارند به‌ویژه بسیار کاربردی است.

مدل موی بلند مردانه ساده
مدل موی بلند مردانه ساده

در پایان به این نکته توجه کنید که در انتخاب مدل مو بلند مردانه، ابتدا به ضخامت موی خود، سپس به حجم مو و در پایان به فرم صورتتان توجه کنید.

 

 

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”مدل مناسب برای موی فر بلند چیست؟” answer-0=”موی فر و مجعد مدل مویی است که معمولاً حالت دادن به آن کار آسانی نیست و به همین سبب بسیاری از کسانی که موی فر دارند، ترجیح می‌دهند که موی خود را کوتاه نگه‌دارند. برای موی فر می‌توان مدل مو گره از بالا را پیشنهاد کرد اما مدل‌های دیگری که می‌توانید به آن فکر کنید مدل ساده است. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”مدل موی بلند مردانه دم اسبی چیست؟” answer-1=”در این مدل باید اندازه موی شما بیش از ۲۰ سانتی‌متر باشد. این مدل عمدتاً برای موهای لخت و فرم‌دار کاربرد دارد. فرم آویزان مو از پشت سر یادآور دم اسب است و به همین سبب به مدل مو بلند دم اسبی مشهور است.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

 

نظرات 27

 1. Macan says:

  موی بلند فقط به دو نفر میاد
  امیر مقاره و رهام هادیان:)))
  تمام

 2. Armin says:

  من موهای پر پشت و خیلی بلند دارم نزدیک به ۶۵سانت و همه این مدلها امتحان کردم اما متاسفانه توی ایران به هیچ عنوان جا نیوفتاده دقیقا مثل کروات بستن میمونه خیلی جلب توجه میکنه.

  • Hamed.M says:

   موی بلند شما نه به کسی آسیب و لطمه ای وارد می کنه، نه حقی از کسی ضایع میشه! غیر قانونی هم که نیست! پس کسی حق دخالت نداره! مردم ، خودشون هر کاری دوست دارن انجام میدن. نظرشون اهمیتی نداره…

   • Mamaliii says:

    من میخوام مو هام رو تا ۴۵ سانت بلند کنم. همین الانشم همه میگن برو آرایشگاه کوتاهش کن ولی من تو این موضوع مصمم هر کی هر چی میخواد بگه واسم مهم نییت:)

    • سد ممد says:

     یجوری میگید ۴۵ و ۶۰ منم تو فکرم افتاد برم ببینم چقدن موهام از اول کرونا اصلاخ نکردم

   • M. R says:

    سلام من موهام بلد شده و تقریبا به شونه هام رسیده ولی وقتی میخام مدلی غیر از بستن رو انتخاب کنم. به مشکل بر مسخورم موهاب صافی دارم ولی شلال نیستن نیاز به سشوار مداوم و حالت دهنده داره ک هر دوتاصم برای مو ضرر داره نمیدونم چیکار کنم

  • .... says:

   اولا کروات بستن خیلی خوبه و رسم رضا شاه بزرگ بوده که متاسفانه این شیخ ها که اومدن اینطوری شده..دوما که شما هر مدلی میخوای بزن..به بقیه چیکار داری؟

   • آرمان says:

    اولا که هیچ ربطی نداره
    ثانیا در بزرگی رضا شاه بزرگ فقط همین بس که بحرین رو داد رفت

    • م.م says:

     تاریخ بخون. و تاریخ درست بخون. نه چرندیات ملا ها رو. بحرین زمان قاجار از ایران جدا شده بود.

    • Amir says:

     بله بزرگ فقط افرادی هستند که به خاطر آنها روزانه هزاران کشته میدهیم،بزرگ کسانی هستند که در عصر اینترنت،اینترنت را به روی مردم میبندن،بزرگ کسانی هستند که جلوی واکسن کرونا رو میگیرتد و….
     با وجود افرادی مثل شما این شیخ ها هم از سرتان زیادی هستند وهرچه بدبختی میکشید امید وارم بدتر شود

    • میرعلی حسینی says:

     با وجود ادم های بی عقلی مثل تو همون بهتر که این ملا ها حکومت کنن لیاقت ایرانی ها همینه

   • Mr.Me says:

    داداش جان شما نباید مسائل سیاسی و مذهبی رو وارد این چت ها بکنی … این شیخ ها ک میگی کسایی هستن ک ما قبولشون داریم ، حداقل خیلی ها دارن . شما نباید اینطوری صحبت کنی . خیلی قشنگ تر میشه شما بیای مشکلت رو بگی و کسانی ک طرفدارشون هستن بهت جواب میدن . ن اینکه توی همچین جایی ک هیچ ربطی نداره فقط تیکه بندازی .
    متشکر.

  • MOHAMMAD says:

   برادر شما هرجور دوس داری ببند یا حالت بده . موی بلند برای مرد ایرادی نداره . در روایات هم داریم که خود پیامبر اکرم موهای بلند،زیباو مجعد داشتند و تو تاریخ اینگونه بوده . البته ۶۵ سانت زیاد هست ولی بازم خود دانی!

  • فاطی says:

   ت ببند کاری نداشته باش ب این چیزا. من ب عنوان ی دختر دارم میگم ک خیلی جذاب میشید وقتی این کارو میکنید

 3. mehrad jam says:

  اتفاقا بدترین ترین مدل موی جهان مال امیر مقاره و رهام است…مخصوصا رهام

 4. B says:

  من موی لختی ندارم و موم بیشتر رو به خشک هستش و تو حالت طبیعی خودش مواجه حالا اگر بخوام بلندشون کنم تا سر شونم باعث نمیشه پف کنه و جلوه ی بدی داشته باشه

 5. Mahdi says:

  سلام پسر خاله رهام هادیان هستم اینستا فالوم کنبید میتونید mahdi.gil.fom

 6. ممد says:

  موهام لخت، پر پشت و صافه نه حالت میگیره نه درست کوتاه میشه دیگه اعصاب نمونده برام. دارم بلند میکنم تا به نتیجه ای برسم کدوم مدل مو بنظرتون به تیپ یه نوجوون میاد.🙃

 7. roman says:

  سلام دورد به دوستان گرامی.
  من موهامو بلند کردم اما حالت فر داره تا حالا هم اتو مو نزدم از الان به فکر اتو زدن موهام افتادم که صاف کنم…
  به نظرتون از چه نوع شامپو یا چیزی استفاده کنم تا کمی صاف شه موهام…
  .بعد من سه چهار ماه اول رفتم نوک گیری الان یک ساله نرفتم اریشگاه. اصلا هم موهام موخوری نداره و نه چیزی…
  یه راهنمایی یه مشورتی بدید و نظرات دوستان رو بشنویم در این خصوص تشکر هر جا که هستید خوش خرم باشید

 8. Yyyy says:

  یاشاسین تراختور❤🚜

 9. امیر says:

  موهام بلند گذاشتم دور سرم کوتاه کردم و میبستم اما الان میخام دور سرم بلند بزارم خیلی سرعت رشدش پایینه وکلاه هم نمیخام استفاده کنم …باید چیکار کنم که ظاهرم مرتب باشه تا اندازه موهام به دلخواهم برسه کسی میدونه

 10. شیدا says:

  من میخام موهای پسرم ب کش بیاد و بلند بشه چیکار کنم

 11. کوروش says:

  این همه توضیحات داده شده بعد شما اومدی باز این سوال رو می‌پرسی😐

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

MicrosoftTeams-image (3)

جدیدترین مطالب مد و فشن را دنبال کنید!

© کلیه حقوق متعلق به سایت بانی‌مد می‌باشد