خرید کاپشن، بارانی و پالتو زنانه جدید و شیک

لطفا منتظر بمانید

جدیدترین مدل‌های پالتو، بارانی و کاپشن زنانه

با ورود به فصل سرما و شروع خرید لباس‌های زمستانی و گرم مدل‌های جدید کاپشن، بارانی و پالتو عرضه می‌شود. همچنین با توجه به علاقه‌مندی بیشتر بانوان به مدل‌های جدید و ترندهای روز همه ساله مدل‌های متنوع و جدیدی مورد توجه قرار می‌گیرد. اما هر یک از این 3 نوع لباس زمستانی ویژگی‌های خاص خود را دارند که در ادامه توضیحات مختصری درمورد هر یک ارائه می‌دهیم.

پالتو زنانه

پالتو زنانه در ایران بسیار محبوب است و شاید دلیل اصلی این محبوبیت، این است که استایلی کلاسیک و رسمی را همراه با گرمای قابل قبولی برای خانم‌ها فراهم می‌کند. استایلی که این لباس ایجاد می‌کند برای استفاده در فضاهای متفاوت از مهمانی گرفته تا محیط کار مناسب است و در واقع همین کاربرد چندگانه نقطه قوت مهمی به حساب می‌آید. 

درست است که پالتو‌ها محبوبند اما معایبی نیز دارند، مثلا خیلی گرم و ضد آب نیستند و قطعا انتخاب ایده‌آلی در هنگام بارندگی به حساب نمی‌آیند. دقیقا اینجاست که کاپشن زنانه وارد عمل می‌شود که مبحث آن کمی متفاوت‌تر است.

کاپشن زنانه

بهترین کاپشن را چگونه انتخاب کنیم؟ بهترین جنس برای کاپشن یا یک لباس زمستانی خوب کدام است؟

این ها سوالاتی هستند که هنگام خرید آنها یا زمانی که کاپشن‌هایمان به اندازه کافی گرم نیستند، در ذهنمان شکل می‌گیرند. برای پاسخ به این سوال‌ها بهتر است ابتدا تعاریفی دقیق و اختصاصی برای کاپشن و بارانی داشته باشیم تا بدانیم که دقیقا باید به دنبال چه چیزی باشیم !

کاپشن لباسی است متشکل از 3 لایه آستر، عایق حرارتی و رویه ! بیایید از خارجی‌ترین لایه آغاز کنیم :

تصمیم‌گیری برای میزان کیفیت این جزء و میزان هزینه‌ای که برای آن پرداخت می‌کنید، کاملا به موقعیتی که کاپشن را برای آن تهیه می‌کنید، بستگی دارد. طیف گزینه‌ها بسیار وسیع است و از رویه‌های کاملا قابل تنفس و ضد آب آغاز شده و به رویه‌های بدون قابلیت تنفس و جاذب آب ختم می‌شود. البته توجه داشته باشید که رویه در واقع محافظ اصلی الیاف داخل خود، یعنی عایق حرارتی است !

حجم، جنس و کیفیت الیاف استفاده شده در این لایه، ضامن میزان گرمایی است که احساس می‌کنید. به طور خلاصه بدانید که گران‌ترین کاپشن‌های دنیا از پر (کرک) تشکیل شده‌اند.

آستر لایه‌ای است که ما بین شما و عایق حرارتی قرار می‌گیرد که معمولا ظریف و نازک است تا گرمای بدن را به عایق منتقل نماید.
به طور کلی دو فاکتور درجه حرارت متوسط هوا در منطقه مورد استفاده از کاپشن و میزان بارندگی و رطوبت هوا مهم‌ترین معیارهای انتخاب این لباس زمستانی هستند. 

بارانی زنانه

در مورد تاریخچه بارانی جالب است بدانید این محصول هم مانند بسیاری از نوآوری‌های تاریخ از دل صنایع نظامی بیرون آمده است. توماس بربری (بنیانگذار برند Burberry) در سال 1879 پارچه‌ای ضد آب برای یک افسر انگلیسی تولید کرد که بعدها مورد توجه افسران و ارتش انگلستان قرار گرفت. کاربردی بودن این لباس موجب شد تا بعد از ارتش در میان عموم مردم نیز محبوب شود. امروزه این لباس در انواع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که از محبوب‌ترین آنها می‌توان به بارانی کلاسیک، بارانی کتی و پالتو بارانی اشاره کرد.

همانطور که از نام این لباس بر‌می‌آید کاربرد اصلی آن در هنگام بارندگی و جلوگیری از نفوذ آب است. معمولا بارانی‌ها به اندازه کاپشن گرم نیستند و برای استفاده در مناطق معتدل‌تر و یا فصل بهار و پاییز مناسب هستند.
همچنین ما در بلاگ بانی مد مقاله‌ای کاملا کاربردی در مورد انواع کاپشن تهیه کرده‌ایم که از طریق لینک
 راهنمای خرید انواع کاپشن و بارانی می‌توانید مطالعه بفرمایید. این مطلب می‌تواند در جهت انتخاب و خرید اینترنتی لباس زمستانی بسیار مفید باشد.

نمایش بیشتر