برای تجربه بهتر VPN را خاموش کنید

کاپشن مردانه در بانی مد

با شروع فصل سرما خرید انواع لباس زمستانی و پاییزه مناسب آقایان همچون پالتو مردانه، پلیور و ژاکت، بارانی مردانه و... افزایش پیدا می‌کند. داشتن حداقل یک عدد کاپشن در کمد لباس یکی از موارد بسیار مهم و ضروری برای فصول سرد سال است به خصوص اگر در منطقه‌ای زندگی کنید که بیشتر سال دارای آب و هوای سرد و زمشتانی است. کاپشن زمستانی علاوه بر این گرمایشی که دارد، در تیپ و استایل نیز تاثیر بسیاری خواهد داشت. از آنجایی که داشتن تیپی جذاب برای همه به خصوص آقایان بسیار مهم است، باید کاپشن مردانه به گونه‌ای انتخاب و خریداری شود که علاوه بر زیبایی ظاهری از کیفیت بالایی برخوردار باشد. به طور کلی انواع مدل کاپشن مردانه از عایق ضخیمی برخوردار بوده که هر کدام از این عایق‌ها دارای مواد و متریال متفاوتی هستند. برای خرید کاپشن مردانه حتما باید به یک سری نکات توجه شود تا بتوانید رضایت خوبی از خرید خود داشته باشید. 

راهنمای خرید کاپشن مردانه

به احتمال زیاد هدف خرید کاپشن مردانه برای شما، گرم نگه داشتن بدن در سرما باشد. اما این تمام چیزی نیست که شما باید از یک کاپشن زمستانی انتظار داشته باشید. یک کاپشن مردانه خوب علاوه بر محافظت از شما در برابر هوای یخ، باران و باد، می‌تواند تیپ و استایل شما را بسازد و نوع شخصیتتان را نمایش دهد. البته انتخاب سبک مناسب امری ضروری است که با گزینه های بسیار زیاد کار آسانی نخواهد بود. همان‌طور که می‌دانید کاپشن از 3 بخش رویه، آستر و عایق حرارتی تشکیل شده است. هر کدام از این قسمت‌های کاپشن از جنس و مواد متفاوتی تولید می‌شود که با دانستن جنس و مزایای هر کدام از آن‌ها می‌توانید از انتخاب خود برای کاپشن و گرم نگه داشتن بدنتان در فصل زمستان مطمئن باشید. رویه کاپشن مردانه از جنس‌های مختلفی همچون کتان، شمعی و... دوخته می‌شود. به طور کلی رویه جزء مواردی است که بیشتر در تیپ و استایل شما تاثیرگذار خواهد بود و تنها رویه ضد آب می‌تواند برای مواقع بارانی بسیار مناسب باشد. در غیر این صورت با توجه به تیپ، لباس و موقعیتی که در آن قرار خواهید داشت می‌توانید کاپشنی با رویه مناسب انتخاب کنید. عایق حرارتی از بخش‌هایی است که در بین پارچه و آستر کاپشن زمستانی قرار دارد و گرمای بدن شما را تامین می‌کند. عایق حرارتی کاپشن مردانه معمولا با استفاده از پر، الیاف مصنوعی و الیاف ترکیبی تولید می‌شود. 

ویژگی کاپشن مردانه با عایق کرک و پر

انواع کاپشن‌هایی که عایق حرارتی آن‌ها با استفاده از کرک و پر تولید شده است از وزن بسیار سبکی برخوردار هستند. درواقع یکی از ویژگی‌های مهم کاپشن مردانه با عایق کرک و پر، وزن سبک آن است که طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. کرک و پری که در عایق حرارتی کاپشن مردانه استفاده می‌شود، معمولا از پر پرندگانی همچون اردک و غاز است. در قسمت زیرین پر این پرندگان لایه‌ای به صورت کرک و پرزدار قرار دارد که بدن آن‌ها را در شرایط آب و هوایی سرد، گرم نگه خواهد داشت. در کنار تمام مزایای عایق کرک و پر، یک مورد برای این نوع عایق در کاپشن مردانه وجود دارد که باعث می‌شود تا شما به مراقبت از آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.
اگر کاپشن مردانه ای که به تن دارید از عایق کرک و پر باشد و شما مدت زمان طولانی را در زیر باران باشید، کرک و پر موجود در قسمت عایق کاپشن پس از خیس شدن، خاصیت پف و عایق‌بندی خود را از دست می‌دهد و شما باید صبر کنید تا کاملا خشک شود تا دوباره بتوانید از آن استفاده کنید. بنابراین این مدل کاپشن مردانه گزینه مناسبی برای پوشیدن در زیر باران نخواهد بود، اما در عوض بهترین پوشش زمستانی برای مناطق خشک با آب و هوای سرد است. با این حال اگر می‌خواهید کاپشن مردانه با عایق کرک و پر به تن داشته باشید بهتر است به روی آن توجه کنید، برخی از رویه‌های کاپشن خاصیت ضد آب داشته و برخی نیز با روکش DWR پوشانده شده‌اند که انتظار می‌رود باعث خیس شدن پر طبیعی داخل کاپشن نشود. 

ویژگی کاپشن مردانه با عایق الیاف مصنوعی

الیاف مصنوعی از جمله یکی از موادی است که در عایق حرارتی کاپشن به کار برده می‌شود. اگر شما مدل کاپشن مردانه با عایق الیاف مصنوعی بپوشید دارای یک سری مزایای از قبیل حفظ خاصیت عایق خود پس از خیس شدن و گاها تنفس پذیر و امکان عبور هوای بیشتر هستند. همچنین این مدل کاپشن مردانه که دارای عایقی از الیاف مصنوعی است، پس از پاره شدن رویه کاپشن، رشته‌های پیوسته الیاف این عایق، در جای خود باقی خواهند ماند. 

انواع مدل کاپشن مردانه

انواع مختلفی از لباس مردانه زمستانه از قبیل کاپشن‌ بلند و شیک تا مدل های پفی برای ماجراجویی در فضای باز در بازار وجود دارند. با توجه به نوع آب و هوای منطقه‌ای که در آن زندگی می کنید، کاپشن مناسب برای شما می‌تواند تعیین شود. هر کجای ایران که هستید، آگاهی از نیازهایتان و مشخصات فنی کاپشن ها شما را در انتخاب و مدیریت هزینه هایتان یاری خواهد کرد. همچنین با انتخاب درست مدل کاپشن می‌توانید آن را به درستی با انواع نیم بوت مردانه ست کنید. به طور کلی کاپشن مردانه به دو دسته کلی تقسیم می شود:

کاپشن فنی مردانه

کاپشن‌های تکنیکال برای استفاده در موقعیت‌های خاص طراحی و تولید شده‌اند. برای مثال برخی از انواع این محصولات برای انجام حرکات خاص ورزشی ایده‌آل هستند. 

کاپشن کژوال مردانه

در تولید مدل های کژوال، بیشتر بر راحتی، استایل، گرمایش، حفاظت بدن در برابر آب و هوا و کمتر بر وزن و ابعاد تمرکز می شود. با اینکه این نوع از کاپشن ها معمولا سنگین تر اند، اما برای فعالیت های روزمره بیرون از خانه مانند استفاده در محل کار مناسب هستند. در طراحی کاپشن مردانه کژوال قسمت هایی شامل جیب های داخلی برای موبایل و کلاه های جدا شدنی با حاشیه ی خز در نظر گرفته می شود.

کاپشن خلبانی مردانه

کاپشن‌ خلبانی یکی از جذاب‌ترین مدل‌های کاپشن مردانه است که در کنار پوشش و گرمای بسیار عالی خود از ظاهری شیک و زیبا برخوردار بوده و تاریخچه خاصی را نیز برای خود دارد. در دهه 1920 و 1930 به دلیل آن که هواپیماهای جنگی سقف نداشتند و خلبان‌ها برای گرم نگه داشتن بدن خود در ارتفاعات به یک کاپشن با عایق بسیار خوب نیاز داشتند. کاپشن خلبانی مردانه نیز دارای رویه چرم با عایق حرارتی پشمی است که معمولا در قسمت یقه، سرآستین و پایین کاپشن از پوشش پشمی نیز استفاده می‌شود. انتخاب این مدل کاپشن همانند یک پالتو مردانه شیک می‌تواند تاثیر بسیاری در جذابیت تیپ و استایل شما بگذارد.

لطفا منتظر بمانید