خرید مانتو مجلسی، اسپرت، بلند و کوتاه

لطفا منتظر بمانید

پیدایش مانتو

پیدایش مانتو بر خلاف تصور عموم هیچ ارتباطی به کشورهای اسلامی و حجاب ندارد. واژه manteau کلمه‌ای فرانسوی به معنی لباس بلندی است که بر روی سایر لباس‌ها پوشیده می‌شود. در واقع پیدایش این لباس زنانه نیز به قرن هفدهم و کشور فرانسه مربوط می‌شود. این لباس به عنوان بخشی از پوشش خانم‌ها برای استفاده بر روی لباس شب و یا لباس راحتی طراحی و تولید شد. البته مدل‌های ابتدایی مانتو زنانه با مدل‌های امروزی بسیار متفاوت بود و بیشتر شبیه پیراهنی بلند و بسیار آزاد بود. 
در ایران نیز از اواخر دهه 50 شمسی شکل جدیدی از مانتو وارد فرهنگ پوشش بانوان شد. با توجه به اینکه انواع مانتو در کنار پوشیده بودن، آزادی عمل مناسبی را نیز به همراه دارد، به سرعت مورد توجه بانوان قرار گرفت. 

انواع مدل‌های مانتو

به طور کلی با آغاز دهه 80 شمسی مانتوها نیز شروع به تغییر کرده و مدل‌های جدید آن همه ساله وارد بازار شدند. یکی از روندهای اصلی این طراحی‌های جدید راحت‌ و کوچک‌تر شدن این نوع لباس بود به طوری که مانتو کوتاه و در سال‌های بعد حتی مانتو کتی به شدت مورد استقبال قرار گرفتند. در سال‌های اخیر نیز انواع مانتو جلوباز به ویژه در فصل گرما مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مانتو مجلسی

علاوه بر استفاده روزمره، استفاده از این لباس زنانه در مهمانی‌ها و مجالس و بر روی لباس شب نیز از دیگر کاربردهای آن است. به همین جهت انواع مدل مانتو مجلسی شیک که خود دارای انواع متعددی مانند مانتو بلند، حریر و کوتاه می‌باشد، از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. 

خرید اینترنتی مانتو زنانه

فروشگاه اینترنتی بانی مد نیز با توجه با تهیه انواع مختلف لباس‌های زنانه و مردانه امکان اطلاع از ویژگی‌ها، قیمت و خرید آنلاین آسان و مطمئن انواع مانتو زنانه را فراهم کرده است.

نمایش بیشتر