خرید ساعت مچی مردانه

لطفا منتظر بمانید

انواع موتور ساعت مچی و چگونگی کارکرد آن‌ها :

عواملی که معمولا هنگام خرید ساعت مچی مدنظر قرار می‌گیرند، عبارتند از: شکل صفحه، جنس بند، رنگ قاب، امکانات ساعت و ... . اما مهمترین و اصلی‌ترین جزء یک ساعت که قلب تپنده آن است و بیشتر در خرید ساعت مردانه مورد توجه است، نیرو محرکه یا همان موتور نام دارد. موتور ساعت‌های مچی بر اساس اجزا و نوع عملکرد به دو نوع اصلی تقسیم می‌شوند: 1- موتور کوارتز 2- موتور مکانیکی

1. ساعت مچی با موتور کوارتز:

موتور کوارتز پرکاربردترین نوع موتور در ساعت‌های مچی است. این مدل ساعت به کمک باتری کار کرده و از دقت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از دلایل محبوبیت ساعت‌های مچی کوارتزی قیمت مناسب و ارزان‌تر آن‌ها نسبت به ساعت‌های مکانیکی است؛ به همین دلیل اگر به دنبال خرید ساعت مچی مردانه ارزان یا یک ساعت زنانه شیک با قیمت نه چندان بالا هستید، ساعت کوارتزی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در یک موتور کوارتز باتری جریان الکتریکی را به یک کریستال کوچک کوارتز می‌فرستد و آن را برق‌دار کرده و در نتیجه کریستال شروع به نوسان می‌کند و این نوسان موجب حرکت موتور و چرخش عقربه‌های ساعت می‌شود.

2. ساعت مچی با موتور مکانیکی :

این مدل موتور یکی از نمادهای یک ساعت ارزشمند و اصیل است. موتورهای مکانیکی اکثرا در ساعت‌های لوکس استفاده می‌شوند و به همین دلیل معمولا از قیمت بالایی برخوردار هستند و برای افرادی که قصد خرید ساعت مچی اصل را دارند، این مدل ساعت پیشنهاد می‌شود. اجزای این گونه ساعت‌ها به گونه‌ای دقیق و حرفه‌ای کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که با کار کردن در کنار هم نیرو محرکه جهت حرکت عقربه‌های ساعت را به‌وجود می‌آورند.
ساعت‌های موتور مکانیکی خود به دو دسته کوکی و اتوماتیک تقسیم می‌شوند. ساعت کوکی با چند بار چرخاندن دسته، پیچ یا دکمه کوک آغاز به حرکت می‌کند و با توجه به ظرفیت موتور، ساعت مچی شما از 24 ساعت تا حتی 8 روز دیگر نیازی به کوک مجدد ندارد. اما در ساعت مکانیکی اتوماتیک به دلیل داشتن روتور (چرخنده) تا زمانی که شما از ساعت مچی خود به طور منظم استفاده می‌کنید، نیازی به کوک کردن آن قبل از هر بار استفاده نیست زیرا هر بار حرکت مچ دست باعث ایجاد نیرو و در نتیجه چرخش عقربه‌های ساعت می‌شود؛ به همین دلیل خرید ساعت مچی اتوماتیک نسبت به ساعت کوکی بیشتر است.

ساعت کوارتزی بهتر است یا ساعت با موتور مکانیکی؟

به‌طور کلی با مرور خصوصیات ساعت مچی با موتورهای کوارتز و مکانیکی متوجه می‌شویم که هر کدام از آن‌ها دارای مزایا و معایب مختلفی هستند که با توجه به معیارهای مهم گوناگون هر فرد برای خرید ساعت مچی، می‌تواند یک نوع از این ساعت‌ها مورد استفاده قرار گیرد. اولین وجه تمایز این دو مدل ساعت قیمت آن‌هاست؛ به طور کلی در شرایط برابر برای خرید ساعت مچی ارزان، ساعت‌های کوارتزی گزینه بهتری هستند. اما شاید خیلی از افراد صدای تیک تاک عقربه ساعت را دوست نداشته باشند که در این صورت ساعت مکانیکی به دلیل نوع حرکت عقربه که به صورت پیوسته و بدون وقفه است، انتخاب مناسبی خواهد بود.
یکی از نقطه ضعف‌های ساعت‌های اتوماتیک تاثیر پذیری آن‌ها در مقابل گرد و خاک و میدان‌های مغناطیسی است که موجب ایجاد خطا در نشان دادن زمان واقعی و در بعضی مواقع خرابی اجزا ساعت می‌شود. در مورد ساز و کار و اقدامات لازم جهت نگه‌داری ساعت مچی، لازم است بدانید ساعت کوارتز به مرور زمان نیاز به تعویض باتری و ساعت مکانیکی نیاز به کوک مجدد دارد که انتخاب بین این دو یک امر سلیقه‌ای است. اما از نظر دقت زمانی ساعت‌های کوارتز نسبت به ساعت‌های مکانیکی در حد چند صدم ثانیه تا چند ثانیه در ماه دقیق‌تر عمل می‌کنند.
در آخر شاید برای خیلی از افراد شکل ظاهری صفحه ساعت اولین معیار انتخاب باشد و با اینکه زیبایی یک امر کاملا سلیقه‌ای به‌شمار می‌رود اما در مجموع اکثر علاقه‌مندان به ساعت ظاهر صفحه ساعت‌های مکانیکی را که معمولا به صورت اسکلتون هستند و در ساعت مچی مردانه بیشتر به کار می‌روند، زیباتر و خاص‌تر می‌دانند و آن را به نوعی نماد یک ساعت مچی اصل و شیک می‌دانند. با همه این تفاسیر مشخص است که انتخاب بین این دو نوع ساعت کاملا به معیارهای هر فرد برای خرید ساعت بستگی دارد و به طور قطعی در مورد اینکه کدام مدل بهتر است نمی‌توان نظر داد.

خرید اینترنتی ساعت مردانه

فروشگاه آنلاین بانی مد با فراهم آوردن انواع ساعت مردانه و زنانه از برندهای معتبر کاسیو، رویال لندن، گنت، کنت کول، تیمبرلند و ... امکان خرید اینترنتی ساده و مطمئن آن‌ها را برای شما فراهم کرده است.

نمایش بیشتر