خرید اسپری، دئودورانت و ضد تعریق مردانه

لطفا منتظر بمانید

                                                                                     نکاتی درباره خرید دئودورانت

با انجام فعالیت‌های روزانه و ورزش کردن مخصوصا در هوای گرم، بدن عرق می‌کند و زمانی که این واکنش طبیعی بدن همراه با بوی بد شود، حسی آزار دهنده به‌وجود می‌آورد. برای رفع این مشکل افراد همیشه از محصولات مختلفی مانند استیک ضد عرق، مام ضد عرق، اسپری بدن، دئودورانت، اسپری ضد تعریق و ... استفاده می‌کنند اما شاید لازم باشد برای خرید یک محصول خوشبو کننده بدن اطلاعات بیشتری داشته باشیم. به همین دلیل در این مطلب در مورد انواع دئودورانت و نحوه کار آن صحبت خواهیم کرد.

تفاوت بین دئودورانت و ضد تعریق

خیلی از افرادی که دئودورانت استفاده می‌کنند بر این باور هستند که دئودورانت همان اسپری ضد تعریق بوده که این فکر کاملا اشتباه است. شاید برای درک بهتر تفاوت بین دئودورانت و ضد تعریق بهتر است بدانیم که عرق کردن یک واکنش طبیعی بدن است و یک امر ضروری محسوب می‌شود. عرق بدن انسان به خودی خود رنگ و بو ندارد اما هنگامی که با باکتری‌های موجود روی سطح پوست ترکیب می‌شود، بوی ناخوشایندی ایجاد می‌کند و امکان دارد روی لباس هم لکه‌های زرد به‌جا بگذارد.
تفاوت بین دئودورانت و ضد تعریق هم دقیقا در مواجه با این فرآیند عرق کردن بدن است. دئودورانت‌ها مانع از تعریق بدن نمی‌شوند بلکه باکتری‌های موجود روی سطح پوست را از بین می‌برند که با این کار مانع از بو گرفتن بدن می‌شوند اما ضد تعریق‌ها با بستن منافذ پوست مانع از ترشح عرق می‌شوند. در ساختار یک اسپری دئودورانت از آنتی‌باکتریال‌ها و خوشبوکننده‌های بدن با درصد غلظت کم استفاده می‌شود و بر خلاف ضد تعریق‌ها به هیچ وجه آلومینیوم در آن‌ها به کار نرفته است.
معمول‌ترین آنتی‌باکتریال به کار رفته در دئودورانت‌ها، الکل است اما در بعضی محصولات از مواد طبیعی مانند ذغال فعال، روغن نارگیل و جوش شیرین هم استفاده می‌شود. به‌طور کلی می‌توان نتیجه گرفت که استفاده از دئودورانت رطوبت و خیسی بدن ناشی از تعرق را مهار نمی‌کند بلکه بو بدن را کنترل می‌کند. البته ناگفته نماند که در برخی محصولات، دئودورانت و ضد تعریق هر دو وجود دارند و تحت عنوان اسپری دئودورانت و ضد تعریق به بازار عرضه می‌شوند. دئودورانت‌ها در مدل‌های مختلفی از جمله اسپری، پودری، ژل و رول تولید می‌شوند.

استفاده از دئودورانت مناسب است یا ضد تعریق؟

حالا که فرق بین عملکرد این دو محصول را می‌دانیم انتخاب بین این دو مدل محصول بهداشتی کاملا به عهده خود فرد است؛ اما اگر از آن دسته افرادی هستید که تعریق کمتری در طول روز دارید یا عرق شما بد بو نیست، استفاده از دئودورانت پیشنهاد می‌شود ولی اگر میزان تعرق شما در طول روز زیاد است و عرق شما بوی تند و نامناسبی دارد، بهتر است از اسپری یا مام ضد تعریق استفاده کنید.

بهترین زمان استفاده از دئودورانت و ضد تعریق؟

برای اینکه نتیجه بهتری برای استفاده از ضد تعریق‌ها بگیرید، بهتر است که آن را قبل از خواب و در پایان شب روی پوست خشک استفاده کنید اما می‌توان دئودورانت‌ها را هر زمان که می‌خواهید مورد استفاده قرار دهید.

از معتبرترین برندهایی که در زمینه تولید دئودورانت فعالیت می‌کنند می‌توان به آدیداس، نیوآ، شون، مای، رکورد، شمیاس، اسمارت کالکشن و ریو کالکشن اشاره کرد که فروشگاه اینترنتی بانی مد امکان خرید انواع اسپری دئودورانت و ضد تعریق مردانه و زنانه را برای شما فراهم کرده است.

نمایش بیشتر