خرید کفش ورزشی و کتانی اسپرت مردانه

لطفا منتظر بمانید

انواع کفش ورزشی، اسپرت مردانه

امروزه اهمیت ورزش در تامین سلامت فرد و جامعه بر کسی پوشیده نیست. ورزش نیز مانند سایر فعالیت‌ها تخصصی شده و تحقیقات گسترده‌ای درمورد چگونگی انجام این فعالیت‌ها که بتواند بهترین نتایج را حاصل کند صورت می‌پذیرد. یکی از الزامات رسیدن به نتایج مطلوب استفاده از تجهیزات و لوازم مناسب است که شاید بدون اغراق، کفش ورزشی مناسب را بتوان مهمترین آنها دانست. امروزه آزمایشگاه‌های متعددی در سطح جهان بر روی آناتومی انسان و نحوه تغییرات ساختار بدن در هنگام راه رفتن و دویدن کار می‌کنند. تولید کنندگان کفش‌های اسپرت با استفاده از این نتایج سعی در ارائه محصولاتی دارند که بیشترین انطباق را با ساختار بدن انسان داشته باشند. امروزه برند ژاپنی اسیکس و شرکت آمریکایی ریباک (به عنوان شریک تجاری آدیداس) از بهترین و مجهزترین آزمایشگاه‌های تحقیق و توسعه محصولات و لوازم ورزشی را در سطح جهان برخوردار بوده و در این زمینه پیشرو هستند.

در این بخش سعی می‌کنیم اطلاعات مختصری درمورد انواع کفش ورزشی مناسب ارائه دهیم، که در هنگام خرید می‌تواند کمک کننده باشد. 

مهم‌ترین ویژگی‌های کتانی ورزشی

مهم‌ترین ویژگی‌های کفش اسپرت مناسب به طور کلی عبارتند از: انعطاف‌پذیری برای تمامی حرکات مختلف پا، ثبات یا استحکام برای حمایت و حفاظت از چرخش‌های ناگهانی و لایه‌گذاری مناسب برای جذب ضربه و راحتی کل پا. این سه عامل ضمن محافظت از مفاصل و ماهیچه‌های پا و کمر و جلوگیری از آسیب‌دیدگی، بهره‌وری ورزش را نیز افزایش می‌دهد. 

کفش دویدن Running

محبوب‌ترین نوع کفش ورزشی کفش دویدن یا همان رانینگ است. این کتانی‌ها انواع مختلفی داشته و به طور معمول از جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند. فرم کفی این کتانی‌ها بر اساس فرم کف پا طراحی می‌شوند. همچنین کفش دو فشار را از مچ پا و تاندون‌ها دور می‌کند ولی در عوض به دلیل اینکه کوبش کمتری دارند، برای ورزش‌های سنگین‌تر مناسب نیستند.

کفش پیاده‌روی Walking

اگر می‌خواهید برای استفاده روزمره و یا پیاده‌روی اندک از کفش ورزشی استفاده کنید، بهتر است به‌جای کفش‌های رانینگ از کفش پیاده‌روی استفاده شود. این کفش‌ها راحت‌تر و سبک‌تر از کفش‌های رانینگ هستند و قسمت پنجه آنها معمولا گرد و محکم بوده تا از آسیب‌دیدگی احتمالی در زمان پیاده‌روی سریع جلوگیری کنند. 

کفش ورزشی تخصصی

برخی از انواع کفش‌ها نیز به طور تخصصی به منظور استفاده در ورزش خاصی طراحی و تولید شده‌اند. در تمام مراحل طراحی این محصولات الزامات ورزش مورد نظر رعایت شده است. از مهمترین انواع این کفش‌ها می‌توان به کفش بسکتبال، فوتبال، فوتسال، تنیس و گلف و وزنه‌برداری اشاره کرد. 


خرید اینترنتی کفش ورزشی

فروشگاه آنلاین بانی مد با در نظر گرفتن الزامات کفش ورزشی مناسب و همچنین سلایق مختلف انواع کفش ورزشی مردانه را از برندهای معتبر اسیکس، ریباک، ساکونی، ساکریکس و ... تهیه و امکان خرید آنلاین کفش اسپرت را فراهم کرده است. 

نمایش بیشتر