ساعت مچی زنانه

لطفا منتظر بمانید

ساعت مچی زنانه : راهنمای انتخاب و خرید انواع مدل ساعت مچی زنانه


ساعت‌های مچی بر اساس نوع مکانیزم استفاده شده و سازوکار حرکتی به 3 دسته تقسیم می شوند : انواع مکانیکی، اتوماتیک و کوارتز ! اما انواع ساعت مچی زنانه در مدل‌های متنوعی متناسب با نیازهای روز و فشن، توسط برندهای مشهور دنیا طراحی و تولید می شوند.


ساعت مچی اتوماتیک Automatic Watch

ساعت مچی اتوماتیک، خودکار یا نبضی، ساعتی وابسته به انرژی جنبشی حاصل از حرکات روزمره شماست و نیاز به باتری یا کوک ندارد. اما مراقبت از این نوع ساعت مچی بسیار مشکل است، چرا که به دلیل چرخدنده های ظریف داخلی، باید از هر گونه گرد و خاک و محیط های پر تنش دور بمانند. قیمت ساعت مچی اتوماتیک به خاطر طراحی ظریف، منحصر به فرد و تاریخی، بسیار گران است.


ساعت مچی مکانیکی Mechanical Watch

ساعت مچی مکانیکی دقیقا مانند ساعت مچی اتوماتیک از چرخدنده های ظریف و مکانیزمی پیچیده تشکیل شده که بسیار هیجان انگیز است. اگر تصویری از پدربزرگتان که هر روز ساعت خود را کوک می کرد، در ذهن دارید، قطعا او صاحب یکی از مدل های ساعت مچی مکانیکی بوده است. این ساعت نیاز به کوک روزانه دارد تا به حیات خود ادامه دهد.


ساعت مچی کوارتز Quartz Watch

کوارتز دقیق ترین، مقاوم ترین و ارزان ترین ساز و کاری است که تا کنون برای ساعت مچی مهندسی شده است. ساعت مچی کوارتز، با استفاده از باتری انرژی خود را تامین می کند و به دلیل ساختار ساده و قیمت مناسبی که دارد، قابلیت تهیه آن برای اقشار مختلف جامعه فراهم است. در حال حاضر، ساعت مچی کوارتز فراوان‌ترین نوع ساعت است و اکثریت ساعت های دنیا از این نوع هستند.

نمایش بیشتر