راهنمای خرید کوله پشتی دانشجویی و مدرسه

13 ثانیه خوانده شده
1,287
راهنمای خرید کوله پشتی دانشجویی و مدرسه

هر کیفی برای یک شرایط و مکان خاص مناسب است و بدیهی است که شما نمی‌توانید از کیف مجلسی مهمانی در دانشگاه یا مدرسه استفاده کنید. کوله پشتی دو بنده، برای دانشجویان و دانش‌آموز یک کیف بسیار راحت و مناسب است که اگر استانداردهای مورد نیاز را داشته باشد، دچار هیچ‌گونه درد یا مشکلی در ناحیه کمر و گردن نخواهید شد. به روزهای اول مهر و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها که نزدیک می‌شویم، بازار خرید کیف مدرسه داغ می‌شود و کودکان، نوجوانان و جوانان دوست دارند یک مدل جدید کوله پشتی تهیه کنند. در این بازار داغ خرید کیف مدرسه، به نظر شما چه مدل کوله پشتی مناسب فرزند یا خودتان است؟ از این رو توصیه می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید تا یک خرید کوله پشتی دانشجویی یا مدرسه استاندارد و به‌صرفه داشته باشید.
معمولا کودکان و نوجوانان به ظاهر کوله پشتی بیشتر از کیفیت و راحتیش توجه دارند، از این رو ممکن است پس از مدتی دچار افتادگی شانه، شانه درد، گردن درد یا کمر درد شوند. در این صورت وظیفه شما به عنوان والدین کمی دشوار می‌شود که یک کوله پشتی استاندارد و بسیار جذاب پیدا کنید که مورد پسند فرزندتان قرار گیرد.
اگر دانشجو یا دانش‌آموز هستید یا می‌خواهید خرید کوله پشتی مناسب محل کار را در برنامه خود قرار دهید، احتمالا بنا به تجربه‌ای که دارید، راحتی، کیفیت و عمر بالای کوله پشتی را اولویت خرید خود قرار می‌دهید. در این صورت، به نظر شما یک کوله پشتی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا کاربرد بالایی داشته باشد، راحت باشد و نیازهای شما را برآورده سازد؟

نکاتی که باید پیش از خرید کوله پشتی رعایت کنید

معمولا قیمت یک کیف مدرسه دخترانه و پسرانه استاندارد کمی بالا است که در این صورت توصیه می‌کنیم چند نکته را پیش از یک خرید مقرون به‌صرفه و با کیفیت رعایت کنید تا کوله‌پشتی‌تان برایتان تا سال‌ها باقی بماند.

حجم و اندازه کوله پشتی

محققان و پزشکان بر این باورند که یک کوله پشتی بچگانه نباید بیشتر از ۱۰ تا ۲۰ درصد از وزن بدن کودکتان باشد. در این صورت پیش از خرید یک کیف مدرسه بچگانه و توجه به ظاهرش، به اندازه و حجم کوله پشتی دقت کنید تا به کمر فرزندتان آسیب نرساند.
کوله پشتی دانشجویی و مدرسه با کوله پشتی کوهنوردی و مسافرتی متفاوت است. یک کیف مدرسه و دانشجویی استاندارد، کمی از یک لپ‌تاپ بزرگ‌تر است که در غیر این صورت مناسب مدرسه یا دانشگاه نخواهد بود، چرا که کتاب و دفتر بزرگ دانشجویان و دانش‌آموزان در کیف کوچک جای نمی‌گیرد.

کوله پشتی‌های پارچه‌ای
کوله پشتی‌های پارچه‌ای

کیفیت و راحتی کوله پشتی

اکثر دانشجویان و دانش‌آموزان از شانه درد و کمر درد شاکی هستند که این موضوع در سنین پایین نوجوانان و جوانان عادی نیست. دلیل اصلی این دردها کیفیت نامرغوب کوله پشتی‌ فانتزی و غیر استاندارد است. چرا که اکثر نوجوانان ظاهر را به کیفیت کیف مدرسه ترجیح می‌دهند.
در سال‌های اخیر، کوله پشتی‌ مینیمال، کوچک و فانتزی در میان کودکان و نوجوانان مرسوم شده است. این مدل کوله پشتی‌ها کیفیت بالایی ندارند و از استاندارد کافی برخوردار نیستند و نمی‌توانند وزن کتاب و دفترهای سنگین را تحمل کنند که در نتیجه باعث پارگی کیف دانشجویی یا مدرسه می‌شود. کوله پشتی فانتزی و مینیمال تنها مناسب یک استایل کژوال و غیرمدرسه‌ای است که در این صورت باید وسایل کمی مانند کیف پول، کلید و تلفن همراه درون کیف قرار دهید.
ممکن است کیف مدرسه دخترانه یا پسرانه تک بند به یکی از شانه‌ها آسیب برساند و باعث افتادگی شانه شود. علاوه بر این یک کوله پشتی غیر استاندارد پس از مدتی باعث گودی کمر و آسیب به مهره‌های ستون فقرات می‌شود. در این صورت کیفیت و راحتی کوله پشتی پسرانه و دخترانه در اولویت قرار دارد.

خرید کوله پشتی های ورزشی، اسپرت، دانشجویی و کوهنوردی

ویژگی و قابلیت کوله پشتی


معمولا یک کوله پشتی دانشجویی یک محل مخصوص لپ‌تاپ با جنس ابر و فوم دارد تا از وسایل شما در اثر ضربه محافظت کند. علاوه بر این، یک کوله پشتی استاندارد دانشجویی و مدرسه باید ضدآب باشد تا مانع عبور آب از کیف و آسیب به دفتر و کتاب‌ها و سایر وسایل‌ها شود.
اگر می‌خواهید خرید یک کوله پشتی استاندارد را در برنامه پیش از ورود به مدرسه و دانشگاه قرار دهید، به تعداد جیب‌های داخلی توجه کنید. معمولا یک کوله پشتی مناسب مدرسه و دانشگاه جیب‌های متعدد و کاربردی (مانند جامدادی) و یک جیب مخصوص بطری آب دارد.

انواع مدل کوله پشتی

کوله پشتی بچگانه

کوله پشتی بچه گانه
کوله پشتی بچه گانه

کوله پشتی بچگانه در دو مدل فانتزی و مناسب مدرسه در بازار به فروش می‌رسد. معمولا کوله پشتی فانتزی بچگانه در طرح‌های عروسکی طرفداران بسیاری در میان کودکان دارد، با این حال کودکان پیش‌دبستانی تا کلاس پنجم دبستان باید از کیف مدرسه بچگانه استاندارد استفاده کنند که با وجود کتاب و دفتر، آسیبی به کمر و گردنشان وارد نشود.
معمولا کودکان پیش‌دبستانی و دبستانی اندام کوچکی دارند و یک کوله پشتی بزرگ برای اندام آنان مناسب نخواهد بود و به شانه‌ و کمرشان فشار وارد می‌کند. پیش از این گفتیم یک کوله پشتی بچگانه استاندارد باید کمتر از ۱۰ تا ۲۰ درصد از وزن فرزندتان باشد، چرا که وزن کتاب و دفتر به وزن کوله پشتی اضافه می‌شود.
یکی از کوله پشتی‌های مناسب کودکان پیش‌دبستانی و دبستانی، کیف‌های چرخ‌دار است که شباهت بسیاری به چمدان مسافرتی کوچک دارد. در این صورت نیازی نیست که فرزندتان وزن کوله پشتی و وسایل مدرسه را روی شانه‌هایش تحمل کند و تنها بار کیف مدرسه پسرانه یا دخترانه را مانند یک چرخ با خود حمل می‌کند.


کوله پشتی بچگانه در رنگ و طرح‌های متفاوت در بازار به فروش می‌رسد. اگر می‌خواهید خرید کیف مدرسه بچگانه استاندارد برای فرزندتان در لیست خرید بازگشت به مدرسه قرار دهید، سعی کنید کوله پشتی‌های رنگی و طرح‌دار انتخاب کنید، چرا که رنگ‌های شاد و روشن روحیه کودکتان را شادتر می‌کند، علاوه بر این کودکتان کمتر بهانه کیف فانتزی و غیراستاندارد را می‌گیرد. کوله پشتی‌های فانتزی و غیراستاندارد نه تنها عمر کوتاهی دارند و زودتر پاره می‌شوند، بلکه پس از مدتی تاثیر منفی روی شانه و کمر کودکتان می‌گذارد.

کوله پشتی مدرسه

کوله پشتی مدرسه
کوله پشتی مدرسه

یکی از وسایل ضروری کودکان پیش‌دبستانی و دبستانی در مدرسه، کوله پشتی بچگانه است، که به دلیل طرح و اندازه، از گروه کوله پشتی نوجوانان و دانشجویان جدا قرار می‌گیرد. معمولا کوله پشتی مدرسه جنس محکم‌تر و مقاوم‌تری دارد.
کوله پشتی مناسب نوجوانان محل لپ‌تاپ ندارد، با این حال شامل جیب‌های متفاوتی در داخل و خارج کیف، از جمله جامدادی، جای دفتر و کتاب، جای بطری آب و … است که دانش‌آموزان وسایل مدرسه خود را در جای مناسب قرار ‌دهند تا نظمی در داخل کیف مدرسه دخترانه یا پسرانه ایجاد شود.
نوجوانان علاقه دارند یک کوله پشتی بزرگ و جادار انتخاب کنند تا علاوه بر دفتر و کتاب، وسایل مورد نیاز مانند لباس ورزشی، لباس گرم و تغذیه را داخل کیف مدرسه قرار دهند. همچنین، هر چه سن فرزندانتان بالاتر می‌رود، حجم و تعداد دفتر و کتاب‌هایشان بیشتر می‌شود و باید کوله پشتی با اندازه و حجم استاندارد استفاده کنند.
پیش از خرید کوله پشتی مدرسه باید یک نکته حائز اهمیت را به یاد داشته باشید: جنس کوله پشتی استاندارد باید ضد آب یا برزنتی باشد تا آب از آن عبور نکند و دفتر و کتاب‌ها خیس نشوند. چرا که معمولا کودکان و نوجوانان در فصل‌های باران‌زا به مدرسه می‌روند و باید یک کیف مناسب این فصول انتخاب کنند، در غیر این صورت خسارت جبران ناپذیری به کیف و وسایلشان وارد می‌شود.


خرید انواع کوله پشتی مدرسه و دانشجویی دخترانه

بعضی از کیف‌های مدرسه تک بند هستند که ممکن است در ظاهر زیبا به نظر برسد، اما در طولانی مدت به یکی از شانه‌ها آسیب می‌رساند. یک کوله پشتی استاندارد علاوه بر دو بند روی شانه، شامل یک بند کمری است که معمولا دانش‌آموزانی که دوچرخه سواری می‌کنند، بند کمری کوله پشتی را می‌بندند تا شانه‌هایشان وزن کمتری را تحمل کند.
به توصیه پزشکان، دانش‌آموزان باید از دو بند کوله پشتی استفاده کنند و هیچ‌گاه نباید داخل کوله را از وسایل سنگین یا اضافه پر کنند، چرا که در غیر این صورت به کمر و شانه‌شان آسیب وارد می‌کند. بسیاری از نوجوانان دفتر و کتاب‌ها سنگینی داخل کیفشان قرار می‌دهند که این کار به مرور زمان باعث خمیده شدن گردن و کتفشان می‌شود.
سلامت کمر و گردن کودکان اهمیت بسیاری دارد که ممکن است عادت‌ بد و نامناسب استفاده از کیف مدرسه پسرانه یا دخترانه تاثیر منفی روی ستون فقرات و کمرشان بگذارد. در این صورت اهمیت خرید یک کوله پشتی استاندرد باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

کوله پشتی دانشجویی

مدل کوله پشتی دانشجویی
مدل کوله پشتی دانشجویی

معمولا دانشجویان با کمک تجربه‌ای که در دوران مدرسه خود دارند، انتخاب عاقلانه‌تری در خرید کوله پشتی دانشجویی دارند. یک کیف دانشجویی دخترانه یا پسرانه باید به اندازه یک لپ‌تاپ متوسط باشد تا وسایل مورد نیاز یک دانشجو مانند کتاب، جزوه و لپ‌تاپ در آن جای گیرد.
یک کیف دانشجویی استاندارد شامل چندین جیب و زیپ است که معمولا زیپ‌های بالایی محل قرارگیری لپ‌تاپ، دفتر و کتاب و جیب‌های جلویی محل قرارگیری مداد و خودکار و سایر وسایل دانشجویی می‌باشد.
یکی از ویژگی‌های‌ اصلی کیف مدرسه و کیف دانشجویی لایه ابری یا فوم نرم پشتی لپ‌تاپ است. این لایه مانند یک پشتی یا تکیه‌گاه نرم عمل می‌کند و مانع کمر درد و خستگی در ناحیه پشت شما می‌شود. حتما پیش از خرید کیف مدرسه و دانشجویی لایه پشتی کوله پشتی را بررسی کنید، چرا که این ویژگی باعث استحکام و مقاومت بیشتر کوله پشتی می‌شود.
بعضی از کوله پشتی‌های دانشجویی شامل یک قسمت برای هندزفری است که شما می‌توانید تلفن همراه خود را داخل کیف دانشجویی قرار دهید و سیم هندزفری را از طریق این قسمت از کیف خارج کنید. این یک مزیت برای کیف دانشجویی دخترانه و پسرانه است تا دانشجویان نگران گم شدن تلفن همراهشان نباشد.
معمولا دانشجویان و دانش‌آموزان به غیر از ترم‌های تابستانی، در فصل‌های مرطوب و باران‌زا به مدسه و دانشگاه می‌روند. از این رو توصیه می‌کنیم پیش از خرید کیف دانشجویی دخترانه و پسرانه به جنس کوله پشتی توجه کنید.
یک جنس مرغوب و مناسب کوله پشتی پسرانه و دخترانه برزنتی است. کوله پشتی برزنتی ضدآب است و آب از آن عبور نمی‌کند. در این صورت به نفع خودتان است که به منظور آسیب نرسیدن به لپ‌تاپ و دفتر و کتاب‌هایتان که معمولا قیمت بالایی نیز دارند، سعی کنید تا حد امکان کیف مدرسه پارچه‌ای را در برنامه خرید وسایل مدرسه قرار ندهید.


با این حال کیف دانشجویی پسرانه و دخترانه تنوع بسیاری در طرح و رنگ دارد و اگر به خرید کیف پارچه‌ای مدرسه یا دانشجویی علاقه دارید، سعی کنید یک جنس مرغوب و محکم انتخاب کنید یا آن را در روزهای بارانی استفاده نکنید.
یک مدل کیف دانشجویی که به تازگی وارد بازار شده ،دارای چندین زیپ مخفی است و کسی نمی‌تواند به کیف شما در شلوغی مترو یا اتوبوس دستبرد بزند. این مدل کیف دانشجویی دخترانه و پسرانه فاقد زیپ جلوی کیف است و زیپ‌های بالایی مخفی هستند. با این حال این مدل کوله پشتی شامل جیب‌های داخلی است تا دانشجویان وسایل مورد نیاز خود را در آن قرار دهند.

قلاب نگهدارنده بندهای کیف
قلاب نگهدارنده بند کیف

نکته مهمی که باید پیش از خرید کوله پشتی دانشجویی پسرانه و دخترانه در نظر بگیرید، قلاب نگهدارنده بندهای کیف است. معمولا جنس این قلاب پلاستیکی یا فلزی است و باید علاوه بر وزن کیف، وزن وسایل را نیز تحمل کند. در این صورت باید قلاب محکم باشد تا هر گونه وزنی را تحمل کند.
شاید ظاهر کیف در میان دانشجویان و دانش‌آموزان اهمیت بسیاری دارد، اما اگر کوله پشتی فاقد استانداردهای مورد نیاز نباشد، پس از مدتی به کمر و گردنتان آسیب می‌رساند. در این صورت توصیه می‌کنیم پیش از خرید کیف دانشجویی یا مدرسه، به نکات ذکر شده دقت کنید تا کیفتان علاوه بر ظاهر چشمگیر و جذاب، از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

مطالب پیشنهادی داغ :۱۰ برند لوکس کیف در دنیا

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده بانی مد
بارگذاری بیشتر در پوشاک و مد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

هر آنچه که باید درباره کفش چرم مردانه بدانید

یک ضرب‌المثل می‌گوید، شما باید پول‌تان را خرج کفش و رختخواب کنید. چرا که اگر در طول روز کف…